fbpx

Kontakt os


Her finder du os

Reberbanen 13
8800 Viborg

Ring eller skriv til os

Tlf. 8787 1900
Mail: ungdomsskolen@viborg.dk

Vores kontortider er

Hverdage: 08.00 - 15.30
Fredage: 08.00 - 13.00

Jesper Bennetsen
Ungdomsskoleleder

Tlf. 8787 1901
Mail: jben@viborg.dk

Kurt Vestergaard

Viceungdomsskoleleder og leder, Fritid

Tlf. 8787 1910 / 2126 9890
Mail: kuv@viborg.dk

Roald Kiilerich
Leder af 10CV, HU og BBU

Tlf. 2579 0791
Mail: robk@viborg.dk

Frank Bertelsen
Leder af Forskolen, 10.Erhverv & Unge på vej

Tlf. 8787 1899
Mail: frb@viborg.dk

Jakob Vendelbo Kristensen
Områdeleder, Klubber

Tlf. 2257 8021
Mail: jvk@viborg.dk

Finn Meisner Lausdahl
Serviceleder

Tlf. 8787 1903 / 4031 9233
Mail: fmn@viborg.dk

Sanne Stadsbjerg Jespersen
Administrativ teamkoordinator

Tlf. 8787 1908
Mail: saj@viborg.dk

Dorthe Stegenborg Nielsen
Sekretær, Klubber

Tlf. 8787 1800
Mail: dsn@viborg.dk

Benedikte Worm Møller
Sekretær, Fritid

Tlf. 8787 1904
Mail: bwm@viborg.dk

Sabine Jespersen
Sekretær, 10CV

Tlf. 8787 1905
Mail: sjes@viborg.dk

Maiken Marie Dyrvig
Kommunikation, web, presse og layout

Tlf. 2868 6422
Mail: mmd@viborg.dk

Anders Mølbak
Lærer, 10CV


Ann Kofod
Lærer, 10CV


Birte Møller Sørensen
Lærer, 10CV


Carsten Juncker Kennild
Lærer, 10CV


Henrik Lisby
Lærer, 10CV


Jeannie Holland
Lærer, 10CV


Laila Bondrup Jensen
Lærer, 10CV


Lis Sandberg
Lærer, 10CV


Mads Møller Mikkelsen
Lærer, 10CV


Mai-Britt Nepper
Lærer, 10CV


Anders Dannerfjord
Lærer/Vejleder, Forskolen

Tlf. 4171 9058

Grete Glerup Knudsen
Lærer/Vejleder, Forskolen

Tlf. 4171 9057

Henrik Bøgh Vindbjerg
Lærer/Vejleder, Forskolen

Tlf. 4171 9060

Torben Holm Kristensen
Lærer/Vejleder, Forskolen

Tlf. 9359 8036

Christina Alaelua
Lærer, BBU


Line Engbirk Grud
Lærer, 10CV


Signe Lauritzen
Lærer, BBU


Laila Andersen
Lærer, 10. Erhverv

Tlf. 2064 5796

Martin Hjulmann Andersen
Lærer, 10. Erhverv

Tlf. 3056 9217

Nynne Louise Hougaard Justesen
Lærer, 10. Erhverv

Tlf. 4171 9059

Jørgen Hede Sejbjerg
Lærer, 10. Erhverv

Tlf. 3056 9213
Mail: joer2590@viborgskoler.dk

Hanne Bech Feldt
Underviser, HU


Lars Mink Karlsen
Lærer, HU


Torben Vinther
Lærer, HU


Vibeke Jespersen
Lærer, HU


Fie Værge
Lærer, HU


Niels Svendsen
UU-Vejleder, HU og BBU

Tlf. 8787 4403
Mail: njs@jobcenterviborg.dk

Torben Ringgaard Svendsen
UU-Vejleder, 10CV

Tlf. 8787 4440
Mail: tors@jobcenterviborg.dk

Tina Munch Søndergaard
UU-Vejleder, 10CV

Tlf. 3085 8905
Mail: tfs@jobcenterviborg.dk

Caj Stroland
Afdelingsleder, Fritid

Tlf. 8787 1902 / 4041 6647
Mail: cas@viborg.dk

Ranjith Balasubramaniam
Projektleder, Fritid

Tlf. 8787 1919
Mail: rba@viborg.dk

Nicolai Stensdal Munck
Projektleder, Fritid

Tlf. 2193 6104
Mail: nsm@viborg.dk

Martin Trankjær
Projektleder, Fritid

Tlf. 2074 3282
Mail: mtra@viborg.dk

Christian Vestergaard
Afdelingsleder, Klub Valhalla

Tlf. 5149 0839
Mail: chv@viborg.dk

Flemming Hedegaard Kolding
Afdelingsleder, Klubben Hald Ege

Tlf. 5158 4868
Mail: fhk@viborg.dk

Gitte Scharf Gaml
Afdelingsleder, Klub Toften

Tlf. 5149 0838
Mail: gsc@viborg.dk

Jessie Borregaard Madsen
Afdelingsleder, Klub Takken

Tlf. 8787 1830
Mail: jbm@viborg.dk

Lisbeth Vejlby
Afdelingsleder, Klub Perronen

Tlf. 3032 1802
Mail: lvo@viborg.dk

Lise Fagerlund Lund
Afdelingsleder, Klub Vest (Barsel)

Tlf. 2096 0770
Mail: lzs@viborg.dk

Morten Kjærsgaard
Afdelingsleder, Klub Hybenvej

Tlf. 6140 3662
Mail: m8k@viborg.dk

Sif Hvass
Afdelingsleder, Klub Gården

Tlf. 2229 2310
Mail: shva@viborg.dk

Kim Hougaard
Konstitueret afdelingsleder, Klub Vest


Mail: kh6@viborg.dk

Søren Mønsted Krog
Afdelingsleder, Sted1

Tlf. 2685 7141
Mail: sokr@viborg.dk

Allan Heegaard
Kantineleder

Tlf. 3057 1471
Mail: alkh@viborg.dk

Jane Sørensen
Køkkenmedhjælper


Luisa Thomsen
Ernæringsassistent (Barsel)


Janne Mejlvang Hansen
Ernæringsassistent


Bo Hjortshøj
Teknisk servicemedarbejder


Bertha Fischer Andersen
Rengøring


Karina Mølgaard
Rengøring


Mona Hansen
Rengøring


Sophie Vile Wetke
Lærer/vejleder, Unge på Vej


Rikke Staniok
Lærer/vejleder, Unge på vej


Marianne Nielsen
Lærer, BBU


Emma Øster Pultz Bertelsen
Ernæringsassistentelev, Køkken


Gitte Boelskifte
Lærer, 10. Erhverv


Tobias Findinge
Lærer, 10. Erhverv


Mikkel L. S. Madsen
Lærer, HU


Malene Hylleberg
Lærer, 10CV